Léčené příznaky:

  • Jícnový reflux
  • Pálení žáhy
  • Bolest za hrudní kostí
Lékové formy
Příchutě
  • Pepermint
Velikosti
  • 300ml

Dávkování

Účinné látky

Jak Gaviscon Liquid Peppermint účinkuje

Užijte si úlevu od pálení žáhy s ikonickým přípravkem Gaviscon.

Všechno začíná u alginátu sodného. Tato účinná látka, která se získává z hnědých řas rostoucích na norském pobřeží, působí jako mocná bariéra proti toku žaludečního obsahu do jícnu a poskytuje okamžitou úlevu.

Když alginát sodný přijde do kontaktu s dráždivou žaludeční kyselinou, vytvoří ochrannou bariéru rozprostřenou nad obsahem vašeho žaludku, nepustí žaludeční kyselinu zpět do jícnu a utiší tak pocit pálení na hrudi.

Jednoduše řečeno poskytne Vám rychlou úlevu od nepříjemných pocitů pálení žáhy.

Přípravek Gaviscon Liquid Peppermint se nevstřebává do krevního řečiště. Je bezpečný a účinný a neobsahuje lepek, takže je vhodný i pro celiaky. Přípravek lze užívat i v těhotenství a při kojení.

Druhá obranná linie v tomto procesu jsou hydrogenuhličitan sodný a uhličitan vápenatý, antacida neutralizující žaludeční kyselinu, která je původcem potíží. Ochranná bariéra vydrží působit až 4 hodiny.

Gaviscon Liquid Peppermint je rychlá a účinná pomoc od Vašich problémů.

Co je alginát sodný?

Alginát sodný je obsažen ve výtažku z buněčných stěn mořských řas. Pomáhá bránit stoupání žaludeční kyseliny a obsahu žaludku zpět do jícnu, což je hlavní příčinou nepříjemného pálení žáhy a zažívacích potíží.

Nejčastější dotazy

Přípravky značky Gaviscon jsou určeny k boji proti pálení žáhy a žaludečním potížím. Volně prodejné léky Gaviscon vyrábíme už víc než 50 let jako průkopníci léčby pálení žáhy a žaludečních potíží. Gaviscon poskytuje okamžitou a dlouhotrvající úlevu milionům lidí po celém světě.

Léky řady Gaviscon se vyrábí z přírodních mořských řas a pro většinu uživatelů jsou naprosto bezpečné. Drtivá většina lidí, kteří užívají Gaviscon Liquid Peppermint, nepociťuje žádné vedlejší účinky.

Velmi vzácně se může objevit alergická reakce na některou ze složek přípravku, obvykle kopřivka nebo dýchací potíže. V případě výskytu jakéhokoliv nežádoucího účinku nebo jiné neobvyklé reakce se poraďte s lékařem.

Dodržujte pokyny v příbalovém letáku.

Pokud zapomenete užít dávku přípravku Gaviscon Liquid Peppermint, následující dávku nezdvojnásobujte. Pokud užijete příliš přípravku, pravděpodobně Vám to nic neudělá – možná se jen budete cítit „nafouknutí“. Pokud tento pocit nepřejde, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.