ZAŽÍVACÍPOTÍŽE

Většina lidí občas zažije trávicí potíže. Obvykle to není známka ničeho vážného. Bolest může přijít kdykoli, ale často se objevuje krátce po jídle.

Příčiny a projevy

Trávicí potíže jsou úplně normální a většina lidí jimi během života čas od času trpí.

Samozřejmě některé případy mohou být vážnější než jiné a je možné jich zažít více během roku – nebo dokonce i během dne.

Nevolnosti během těhotenství jsou také velmi běžné, protože tělo ovlivňují jak fyzické změny, tak změny v hladinách hormonů. Více se dočtete na naší stránce o těhotenství.

Projevy žaludečních obtíží:

 • Tupá bolest za žebry.
 • Kručení v břiše.
 • Křeče v žaludku.
 • Nepříjemný pocit po jídle.
 • Pocit pálení v břiše.

Co žaludeční potíže způsobuje?

Žaludeční nevolnost obvykle vzniká nadměrně kyselým obsahem žaludku, který dráždí citlivé sliznice žaludku, střev nebo jícnu a vyvolává nepříjemné pocity, jako jsou bolest nebo pálení v břiše.

Podráždění žaludku mohou vyvolat různé věci a u každého člověka to může být jiné.

Některé běžné příčiny žaludeční nevolnosti jsou:

 • Těžká jídla.
 • Když jíte příliš rychle
 • Tučná nebo ostrá jídla.
 • Stres a úzkost.
 • Konzumace alkoholu.
 • Kouření.

Při obtížích s trávením je tu pro Vás Gaviscon Duo Efekt.

Nejčastější dotazy

Zažívací potíže mohou udeřit kdykoliv a příčinou může být změna ve stravě, nadměrný stres nebo jiný spouštěcí mechanismus. Pokud si nejste jistí nebo Vaše obtíže trvají delší dobu, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Žaludeční nevolnost může zahrnovat cokoliv od nepříjemných pocitů až po bolesti v břiše, zácpu nebo průjem. Další příznaky zahrnují pálení žáhy, nadýmání, nadměrnou plynatost, nevolnost nebo zácpu.

Ve hře je několik faktorů jako přejídání nebo příliš rychlá konzumace jídla. Dalším viníkem mohou být tučná, mastná nebo kořeněná jídla, kofein, alkohol, čokoláda nebo bublinkové nápoje.

Léčba

Přípravek Gaviscon Duo Efekt přináší úlevu od žaludečních potíží a umožní Vám zase žít naplno. Dospělí a děti od 12 let: užívejte 10-20 ml suspenze (dvě až čtyři čajové lžičky) po jídle a před spaním, maximálně čtyřikrát denně.

Jste těhotná? Už nehledejte dál a zkuste Gaviscon Duo Efekt.

Lék k vnitřnímu užití. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo s lékárníkem.

Nejčastější dotazy

Zažívací potíže se mohou projevovat jakkoliv od pocitu pálení za hrudní kostí až po nepříjemné pocity v nadbřišku. Můžete se nakrátko cítit nafouknutí nebo nadměrně najezení či můžete pociťovat nevolnost. Jen velmi zřídka je podrážděný žaludek příznakem vážnějšího onemocnění. Pokud si nejste jistí, Vaše obtíže se vyskytují pravidelně nebo trvají delší dobu, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.